Szeretnék bemutatkozni és röviden elmondani, kikről és miről szól majd ez a cikk. Szarvas Éva vagyok a Váci Madách Imre Gimnázium angolnyelv tanára, és egy nagyon izgalmas kreatív alkotói kör, a GarázsCsírák alapítója. Klubunk a 2016/2017-es tanévben indult el diákok és tanárok részvételével. Csapásirány az önálló irodalmi és képzőművészeti alkotások megosztása. Prózák, versek, festmények, rajzok, skiccek, fotók, dalszövegek és dalok is megfordultak itt az elmúlt években. Alkotóink eltérő érdeklődésű, természetű, türelmű emberek.Színes társaság természettudományos és/vagy humán tárgyak iránti elköteleződéssel. Ami közös bennük, hogy időről időre kreatív alkotásokban fogalmazzák meg gondolataikat. Foglalkozásaink mindig egyszerre nagyon személyesek, mégis nyitottak. Minden alkalom szolgál valami meglepetéssel. A közös idő, egymásra figyelés, és a jelenlét az, ami értékessé teszi ezeket az együttléteket.
De mielőtt magával ragadna az elfogultság, jöjjön a cikk miértje.
Iskolánk, Akkreditált Kiváló Tehetségpontként, törekszik arra, hogy minél több gazdagító programot tudjon kínálni diákjainak. A lelkesedésünkön túl minden évben pályázati forrásokat keresünk ezeknek a lehetőségeknek a biztosítására. Kreatív klubunk is így jutott 2019-ben a Nemzeti Tehetség Program Köznevelési Intézmények számára biztosított támogatásához, az NTP-KNI-19-0074 kiírásra beadott Alkotó(k)ezek! című pályázatával.
Így valósulhatott meg a GarázsCsírák antológia, aminek szövegeit jelenlegi és régi tagok válogatták, egységes nyomdai arculatát valamint illusztrációit Kovács Luca (az ELTE politológia szakán végzett, jelenleg a Jaschik Álmos művészeti iskola animáció szakos hallgatója) készítette. A szerkesztési munkálatokban Princz Laura ‘Lara’(az ELTE angol-média tanár szakos hallgatója, online újságíró), valamint jómagam vettünk részt. Mindketten iskolánk volt diákjai és aktív “Garázsosok”.
Vállalt feladataként készült egy csodálatos animáció is, aminek alapötlete egy közös alkalom szülötte, képi világát Szebedy Laura teremtette és hozta mozgásba.
A pályázat ezen túl – bár kétségkívül az antológiát tekintjük a korona ékkövének – lehetőséget teremtett számos hasznos digitális, és az asszociatív feladatokat izgalmasabbá tevő eszköz, valamint a kortárs irodalmi szekció könyvtári bővítésére.
Az előre eltervezett külsős programjaink sajnos a vírushelyzett okozta újratervezési kényszerben húnytak el.
Nagyon büszke vagyok ezekre a fiatalokra, akik elég bátrak ahhoz, hogy megmutassák gondolataikat, érzéseiket. Rengeteget tanultunk, tanulunk egymástól.
Tavaszi terveink között szerepel, hogy nyilvánosan is bemutathassuk antológiánkat egy újra nyíló világban. Mindenkinek minden jót, és köszönöm, hogy időt szánt erre a cikkre.