Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vacimada/archive.vacimadach.hu/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Madách nap | Váci Madách Imre Gimnázium

Madách nap

Horváth Edit

Horváth Edit-intézményvezető

Minden iskola életében van egy olyan jelentős ünnep, amely az iskola sajátja, egyedi ünnepe, melynek nagy szerepe van az iskola hagyományaink őrzésében, teremtésében, s maga az ünnep is hagyománnyá vált.

Már több mint negyedszázada a Madách-nap ilyen alkalom a mi életünkben. Madách születésnapjához kapcsolódóan szervezzük Madách-napi ünnepségünket, mely nemcsak a költő születésnapjához, hanem a Magyar Kultúra Napjához, a Himnusz születésnapjához is kötődik.

Iskolánk idei Madách-napi programja a délelőtti műsorral kezdődött, melyen díjaztuk hagyományos Madách-napi pályázataink legjobbjait is. Munkaközösségeink évről évre nyilvános pályázatokat írnak ki különféle témákban. Idén 7 pályázat keretében oszthattunk díjakat. A legtávolabbi pályamű Kecskemétről érkezett. Külön öröm volt számunkra, hogy általános iskolásokat is díjazhattunk.

Délelőtt ipolysági testvériskolánk diákjai is felléptek és Grosschmitt Pétert, Madách Imre leszármazottját  is köszönthettük körünkben, aki mesélt nekünk a Madách családról.

Pillanatképek a műsorról          Képek (Rómeó és Júlia)                      TanáRock

A műsor során sok diákunk mutathatta meg tehetségét, és igen változatos programot tekinthettünk meg. Biztos vagyok benne, hogy mindenki várta már idén is a produkciókat, és azt is, hogy milyen meglepetéseket tartogat ez nap. A 11. A osztály és a színjátszókör hagyományosan színdarabbal készült, ám idén a 9.D és a 9.C/Ny osztály is bemutatkozott, számos osztályból felléptek egyéni vagy páros műsorszámokkal.

Ahhoz, hogy egy-egy műsorszám létrejöhetett, sikeres legyen komoly erőfeszítéseket tettek a szereplők, és azok a felkészítő tanárok is, akiknek irányítása mellett a produkciók megszülettek. Szeretném megköszönni a műsorok betanítóinak és a szereplőknek, valamint a szervezőknek és a közreműködőknek is ezt a sok-sok munkát.

Már több mint 10 éve adjuk elő ünnepi műsorunkat a szülők számára is jótékonysági est formájában. Sokan kisebb-nagyobb összeggel, tárgyi felajánlásokkal, és remélhetőleg minél többen jó szóval, biztatással, a jó hírek továbbadásával támogatják iskolánkat. A támogatás minden formáját köszönjük.

E jótékonysági rendezvényünk bevétele is hozzájárul ahhoz, hogy fejleszthessük iskolánkat, támogathassuk tehetséges diákjainkat.

Ezúton köszönjük a Madách Imre Művelődési Központ dolgozóinak is, hogy segítségünkre vannak a program sikeres lebonyolításában.

Horváth Edit 

intézményvezető

Ez is érdekelhet ...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás