Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vacimada/archive.vacimadach.hu/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
VándoRobot program | Váci Madách Imre Gimnázium

VándoRobot program

Iskolánk részt vehetett a VándoRobot programban

Iskolánk a VándoRobot pályázat keretében lehetőséget kapott arra, hogy a 2019. szeptember 30. és december 13. közötti időszakban, 10 héten keresztül részt vegyen az Abacusan-GE VándoRobot Programban.

A pályázati program keretében az Abacusan Stúdió 6 db ArTeC Robotist robotika készletet biztosított, melynek használatához szakmai segítséget is nyújtott. Iskolánk három pedagógusa szeptember végén akkreditált továbbképzésen vehetett részt. Egyikük, Piroska István tanár úr 10 héten keresztül szakkört tartott, melynek keretében az érdeklődők élményszerűen nyerhettek betekintést a programozás világába.

Az első szakkörön a diákok nagy lelkesedéssel építették meg a robotjaikat.

Az elkészült robotokat a következő szakköri foglalkozásokon alkotott programok segítségével mozgattak vagy éppen fény- vagy hangjelzésre késztettek. A készlet nyomásérzékelő szenzora segítségével például „robotporszívót”, az IR Photoreflektor segítségével pedig nyomkövető robotot alkothattak.

A nyomkövető robot továbbfejlesztett változata az asztal széléhez érve megáll, majd megfordul, és újra követi a vonalat. Ez látható működés közben a következő videón: https://youtu.be/_nul7f6hPSU . Ezt a programot a továbbképzésen résztvevő másik tanárunk, Horváth Edit alkotta.

„ Az Abacusan-GE VándoRobot Program célja, hogy a sikeres pályázatú iskolák Programban résztvevő tanulóinak a digitális kompetenciái, programozási ismeretei gazdagodjanak, fejlődjön algoritmikus gondolkodásuk, alkotó készségük és képességük, továbbá szociális kompetenciáik – pl. együttműködés, csapatmunka.” A szakkörös diákok megtapasztalhatták a 10 hét során is.

A programot az Abacusan Stúdió Oktatásszervező Nonprofit Kft., a General Electric és a Giving Hungary Alapítvány támogatta.

Az ArTeC robotokról részletek itt találhatók: https://artecrobot.hu/

A VándoRobot pályázatról részletek itt olvashatók: https://abacusan.hu/category/vandorobot/

Köszönjük, hogy lehetőséget kaptunk arra, hogy a robotkészletet megismerhettük, és a programozást élményszerűségét ezáltal megtapasztalhattuk.

  1. december 30.

Ez is érdekelhet ...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás