Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vacimada/archive.vacimadach.hu/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Országos német nyelvi versenyen bizonyítottak a diákjaink | Váci Madách Imre Gimnázium

Országos német nyelvi versenyen bizonyítottak a diákjaink

A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány a Nemzetközi ECL Nyelvvizsgarendszer Nemzetközi Titkárságának és az ECL Nyelvvizsgarendszer Magyarországi Elnökségének támogatásával 2020-ban ismét országos versenyt hirdetett középiskolás, nyelveket szerető fiataloknak angol és német nyelvből. 

A mi diákjaink német nyelvből indultak, és felsőfokú (C1 szintű) követelményrendszer szerint kerültek megmérettetésre. Két Madáchos tanulónk az írásbeli fordulón való továbbjutás után szóban is bizonyíthatta felkészültségét. A szóbeli forduló szokatlan formája sem okozott nekik nehézséget: a karantén miatt ugyanis online folyt a vizsga. 

Bleszák Lilla (11.C) harmadik helyezést ért el, Bedő Sebestyén (11.C) pedig az ötödik helyezéssel büszkélkedhet a több száz induló közül. Mindketten rutinos versenyzők. Rendszeresen indultak eddig is a gimnázium által rendezett házi versenyeinken (Madách-pályázatok, Vitaverseny), és az OKTV-n is kipróbálták magukat, ahol Lilla a döntőig jutott. 

Lilla, Sebi! Kívánjuk, hogy a német nyelv iránti szeretetetek és motiváltságotok által még sok sikert érjetek el! Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Ez is érdekelhet ...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás