Fenntarthatósági témahét 2018
Mi is a fenntarthatóság?
Úgy használni a környezetünk erőforrásait, hogy az utánunk következő generációk is lehetőleg korlátozások nélkül használhassák azokat a szükségleteik kielégítésére.
A fenntarthatóság megvalósítása nem könnyű feladat a gyakorlatban. A környezetünk állapota nagymértékben függ a tevékenységeink hatásaitól. Ezen hatások nyomokat hagynak a környezetünkben, amelyeket, mint pl. szemétkupacok, a légköri CO2 mennyiségének megnövekedése, a hozzáférhető tiszta víz szennyeződése és mennyiségének csökkenése, nap mint nap megtapasztalhatjuk.
Április 23-27. között diákjaink biológia és földrajz órák keretén belül olyan projekteket vaéósítottak meg, amelyek az emberi tevékenységek következményeire hívják fel a figyelmet. Az aulában mágneses táblán kirakhatták Hieronymus Bosh A gyönyörök kertje c. képét, amely paradicsomi állapotoktól elvezet a megromlott világig. Az elkészült projektek az ökológiai lábnyom, a tiszta ivóvíz, a CO2 lenyomat, a civilizációk eltűnésével foglalkoznak, plakátok, versek, rajzok formájában.
Tanulóinkkal közösen készítettünk Bioháború játékot, amelyben a számháború szabályaihoz hasonlóan, a játékosok az egymás homlokán viselt cetéiről kell egy-egy élőlény nevét leolvasni, a tápláléklánc szabályait betartva. A játékot testnevelés órákon ki is próbáljuk.
A témahét egyik nagy összefogást igénylő programja, hogy iskolánk csatlakozott a Sulizsák használtruha gyűjtő programhoz, melynek keretén belül május 18-ig gyűjtjük közösen a használt ruhákat. Az ebből befolyt összeget iskolánk Diákönkormányzata használhatja majd fel.
A témahét során elkészül projekteket az alábbi linken elérhető Padlet felületen gyűjtöttük össze.
https://padlet.com/benicsek/VMIGfenntarthatosagihet_2018
Jövőre folytatjuk!